“Yumruklarımı Sıktım, Ölümü Bekledim”

Polat, “ Milletimiz Ekmeksiz Yaşar Ama Esareti Kabul Etmez”

15 Temmuz gecesindeki darbe teşebbüsünde İstanbul Atatürk Havalimanında tankın önüne yatarak darbe karşıtı gösterilerin sembol isimlerinden olan Malatya’lı Metin Doğan, Yeşilyurt Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Milli İrade Anıtını ziyaret etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte, 90 bin dönüm alan üzerine 21 parkı içine alacak şekilde projelendirilen Yeşil Hilal Park Projesi’nin başlangıç noktası olan Fahri Kayahan Bulvarındaki park alanına gelen Metin Doğan, Anıtın ön tarafındaki panoda kendisinin tankın önüne yatan fotoğrafına yer verilmesinden dolayı duygulandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a bu hassas davranışından dolayı teşekkür eden Metin Doğan, “Ülkesini seven her vatandaşın yapacağı bir girişimde bulundum ancak ben biraz daha hızlı davrandım” dedi.

Olay anını Başkan Polat’a anlatan Doğan, “Gördüğüm manzara beni çok etkiledi. Bulunduğum yerden aniden koşarak tankın önüne gittim.Tankın üzerinde üç asker vardı, tankın önüne yattığımı tahmin etmediler sanırım, sert bir fren sesi duydum.10-20 saniye yerde yattım, yumruklarımı sıkarak ölümü bekledim, çevreden bağırma sesleri duydum ve ayağa kalktım.Ardından tankın üzerinde bulunan askerlere durmaları için bağırdım.”dedi.

DOĞAN, “ TOPLUM OLARAK HER TÜRLÜ OLAYDA KENETLENİRİZ”

Doğan daha sonra yaptığı konuşmada” Şu anda rüyada gibiyim, gözleri açık rüya görüyorum sanki, sadece bana yapılan değil insanların birbirlerine karşı yaptıkları davranışlar çok önemli. Memleketim Malatya’ya geldiğim anda gördüğüm ilgi beni fazlasıyla mutlu etti. Malatya’lılar her zaman mütevazidir bunu şimdi dazla fazla gördüm.Dün Belediyenin bir kafeteryasında otururken bir garson benimle fotoğraf çektirmek istedi o anda orada bulunan Belediye Başkanı makinayı alıp kendisi bu fotoğrafı çekti. Dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde bir davranış göremessiniz, bu büyük bir müteviziliktir.Toplum olarak gülerkende, gerektiği anda hep birlikte canımızı ortaya koyuyoruz” dedi.

DOĞAN, “O AN ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”

Tankın önüne yattığı andaki düşüncesini paylaşan Metin Doğan, “ O an yüzde yüz öleceğimi düşündüm, sadece yumruklarımı sıkarak ölüme konsantre oldum.Tankın paletleri üzerime çıksa şu anda aranızda olmazdım, ölüm anını bekledim.Tankın durmasıyla birlikte ayağa kalkıp tankın içindekilere bağırdım.Amacım tankın durmasını sağlamaktı.Bunuda başarabildiysem çok mutluyum.Yaptığım hareketi Türkiye’de yaşayan bir çok insanın yapacağına eminim.Beni bu olayda farklı kılan çok hızlı düşünüp harekete geçmem oldu.Canımızda, kanımızda, malımızda bu ülkeye feda olsun” şeklinde konuştu.

BAŞKAN POLAT, “MİLLETİMİZ EKMEKSİZ YAŞAR AMA ESARETİ KABUL ETMEZ”

Metin Doğan’a sarılarak bu fedekar davranışından dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “ Hemşerimiz Metin Doğan ile 15 Temmuz Milli İrade Anıtını ziyaret ettik. Kardeşimiz Malatya’nın kahramanıdır.Battalgazi’nin, Somuncubaba’nın, Hamido’nun ve Turgut Özal’ın kanı ve damarının kahramanıdır.Malatya asla hürriyetinin ve özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermez ve buna tahammül etmez.Millet olarak ekmeksiz yaşarız ama hürriyetsiz yaşayamaya razı değiliz,esareti asla kabul etmeyiz.Metin Doğan kardeşimizde 15 Temmuz’da darbeyi ilk duyduğu an kendisini sokaklara atıp, darbenin karşısında durup özgürlüğünün peşinden koşan bir kahramandır.Gözünü kırpmadan tankın önüne yatan kardeşimi tebrik ediyorum.Değerlerimize sahip çıkmamız lazım. 15 Temmuz Milli İrade Anıtının ön tarafına tank ve önünde yatan Metin Doğan’ın maketini yerleştireceğiz” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…