Yiğitlerimizi Uğurladık

Malatya Sonsöz Gazetesi M. Ali Günaydın

İstanbul Beşiktaş’ta teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları Okan Doğan (22) ile Hamdi Dikmen (29) memleketleri Malatya’da gözyaşları arasında, ağıtlar ve tekbirlerle son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze töreni sırasında Şehitlerin yakınları tabutlara sarılarak ağıtlar yaktı. Bakan Tüfenkci ve diğer Milletvekilleri Acılı aileleri bir an olsun yalnız bırakmadı

Bombalı terör saldırılarında şehit olan Polis Memurları Okan Doğan ve Hamdi Dikmen’in gece geç saatlerde Malatya Hava Limanına getirilen naaşları Vali Mustafa Toprak ve şehit aileleri ile birlikte yoğun bir katılımla karşılandı. Hava Limanında şehitlerin naaşı polislerin omuzlarında uçaktan alınarak cenaze araçlarına kondu. Burada düzenlenen törenin ardından şehitlerin naaşı Şehir Mezarlığı Morguna nakledildi. Terör kurbanı yiğitlerimiz öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı. Cenaze törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Nurettin Yaşar, Mustafa Şahin ve Taha Özhan,  Vali Mustafa Toprak, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İlçe Belediye Başkanları ile siyasi parti başkanları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Şehit aileleri ve yakınları Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı. Cenazeye katılan vatandaşlar ise tekbirler getirerek, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarını attı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törende İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından kılınan cenaze namazının ardından Polis Memuru Okan Doğan’ın cenazesi Garnizon Şehitliğinde bulunan polis şehitliğinde, Hamdi Dikmen’in cenazesi ise Battalgazi ilçesine bağlı Alişar Mahallesi’nde toprağa verildi.

“EFENDİMİZE KOMŞU OLDULAR”
Cenaze töreninde Şehit ailelerine ve Vatandaşlara seslenen İl Müftüsü Ümit Çimen, “şehitlerin mükâfatı büyük olduğu gibi, Ailelerinin de mükâfatı büyüktür. Onlar canlarını bu aziz vatan için feda ettiler. Bu mübarek gecelerde Efendimize komşu oldular. Allah Kur’an’da İnsanları çeşitli zorluklar ve sıkıntılarla imtihan edeceğini yazıyor. Bizi farklı kılan tek şey Allaha iman ve ahiret inancımızdır. Milletimiz ve ülkemiz zor günlerden geçiyor. Şehitlerimiz, vatanı için, bayrağı için milleti için kendini feda eden yiğit kahramanlarımızdır. Bugün Vatan, millet, devlet, bayrak, şeref ve namus hassasiyetlerimizi öne çıkarma günüdür” şeklinde konuştu.

TÜFENKCİ, ŞEHİT BABASINI TESELLİ ETTİ
Kılınan cenaze namazının ardından şehitler için helallik istendi. Defin sırasında şehitlere Yasinler, Dualar okundu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, şehit polis Okan Doğanın babasıyla konuşarak, acılı babayı teselli etmeye çalıştı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Öznur Çalık ise, Acılı şehit annesinin elini bir an olsun bırakmadı. Şehit polis Okan Doğan’ın defninden sonra Bakan Tüfenkci, Şehit babasına kırmızı al bayrağı ve şehidin fotoğrafını vererek baş sağlığı diledi. Şehit Okan Doğan’ın cenazesinin ardından, Bakan Tüfenkci ve beraberindeki protokol Şehit Polis Hamdi Dikmen’in cenazesinin defni için Battalgazi’ye bağlı Alişar köyüne geçti. Şehit Polis Hamdi Dikmen’in naaşı Alişar Köyü Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…