Yetiştiriciye Kırkım Hizmeti

Üreticiyi rahatlatacak bir hizmete daha imza atan Malatya koyun keçi yetiştiricileri birliği Yeşilyurt ve Akçadağ ilçesinde,  talepte bulunan  bazı yetiştiricilerin hayvanlarına makineli kırkım hizmeti sundu

Kırkım sırasında bir açıklama yapan başkan İhsan Akın, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak bir hizmet daha başlattık. Bu hizmetimiz de makineli koyun kırkımı ile alakalı teknik elemanlarımız ile birlikte şu an Yeşilyurt ilçemiz de bugün kırkımı başlatmış bulunmaktayız. Tabi burada asıl amaç hem yapağının temiz bir şekilde muhafaza edilebilmesi, hem hayvanın zarar görmemesi ve daha pratik daha kolay olması, bu noktada yaklaşık bir ay önce zaten eğitimini vermiştik. Bugün de kırkıma başladık. Allah hayırlı uğurlu etsin diyoruz. Tabi burada en önemlisi şu bütün yetiştiricilerimizin de gerek kursta gerek kırkımla alakalı gerekse de makine ile kırkım noktasında her türlü eğitimi vermeye devam edeceğiz. Kırkımları şu anda yapmaya başladık. normal kırkım olarak hizmet amaçlı farklı firma ve kişilerin yaptığı gibi kar amaçlı değil, hizmet amaçlı sadece masrafını alarak yetiştiricilerimize yönelik böyle bir kırkımı başlatıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin diyoruz. Çünkü bu noktada bazı ilçelerimizde bazı mahallelerimiz de kırkım noktasında geçmiş yıllarda birçok sıkıntı yaşanmaktaydı. Bu sıkıntıyı da inşallah birlik olarak aşacağız. DAP bölgesine yine seslenmiş olalım. DAP Bölge Başkanlığının burada sadece üç-dört tane koyun kırkma makinesi vermesi ile bu işler olmaz, bizim iki bin taneye yakın üyemiz var. Bu noktada %80 hibeli makine projemiz var 100 tane, bunu desteklemesini tekrar burada yenilemiş olalım. Bütün yetkililerden de destek bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

YETİŞTİRİCİLER MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Görgü köyünden koyun keçi yetiştiricilerinden Mehmet Mutlu, koyun parası olsun çoban parası olsun her destekten faydalanıyoruz,birlik sayesinde Allah razı olsun biz birlikten razıyız inan ki bu birliğin bize çok emeği var.Biz valla o öbür kırklıklarla eski şeyler onlar inan ki eski şeyde kaldı.Şimdi bu makineler çok güzel oluyor ne koyun kesiliyor ne başka bir şey oluyor hızlı güzel kırkılıyor, bunlar tabi ki daha güzel.” Derken, Akçadağ Dedeköy mahallesinden Basri Çubuk da “Birlik başkanımızın getirmiş olduğu makine dan dolayı koyunlarımızı kırkmaya başladık. Koyunlarımızı kırkmak için böyle bir makine daha güzel oluyor. Bundan sonra İnşallah bütün mallarımızı böyle kırkarak hizmete sunarız.” Şeklinde konuştu.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…