Vali Toprak, FKA’nın 2016 Yılı Son Toplantısına Katıldı

Elazığ’da yapılan Fırat Kalkınma Ajansı’nın Aralık ayı toplantısı Vali Mustafa Toprak’ın katılımıyla gerçekleşti. Yapılan toplantıda konuşan Ajansın Dönem Başkanı Vali Murat Zorluoğlu, “Daha fazla yatırımcının ilgisini çekebilmek için Cazibe merkezi iller destek programı ile Fırat Kalkınma Ajansı çabalarını yoğunlaştıracak” dedi

Elazığ Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesi Valilik Şeref Defterini imzalayan Vali Toprak, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ile çektirdiği fotoğrafın ardından birlikte toplantı salonuna geçti Burada Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Kurul üyeleri ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop ile toplantıya katıldı.

YATIRIM İÇİN ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILACAK
Ajansın Dönem Başkanı olan Vali Zorluoğlu, katılımcılara hoş geldiniz diyerek basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “ Bu yılın son toplantısında ana gündem maddemiz, ajansımızın 2017 yılı bütçesi ve çalışma programı olacak. Bununla birlikte 2016 yılında yaptıklarımızın da genel bir değerlendirmesini gerçekleştireceğiz. Doğrudan destek faaliyeti adı altında ajansımıza yapılan müracaatları ve projeleri de karara bağlayacağız. 2017 yılı bölge illerimiz, Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli illerimiz için ayrıca önemli, çünkü hükümetimizin açıkladığı cazibe merkezi iller destek programı var. Be destek programına bölgemiz dört ilinden başka bir de Adıyaman ilimiz katıldı. Çok kısa bir sürede cazibe merkezi iller destek programının ana unsurları ayrıntıları ile birlikte hükümetimiz tarafından kara bağlanacak. Bölgemiz yeniden güçlü bir biçimde yatırımcılar için daha cazip bir bölge olacak. Bizler Kalkınma Ajansı olarak bu süreci yakından takip ediyoruz, Fırat Kalkınma Ajansı bölge illerinde daha fazla yatırım gerçekleştirilmesi, daha fazla yatırımcının ilgisini çekebilmek için yoğun bir gayret sarf ediyor, bölgemizde yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik bir takım çalışmalar yürütüyor. Cazibe merkezi iller destek programı ile Fırat Kalkınma Ajansı bu çabalarını yoğunlaştıracak, illerimiz bir bütün olarak, bölge olarak önümüzdeki yıllarda daha da gelişecek” sözlerini sarf etti.

Vali Zorluoğlu’nun toplantının bölge illeri için hayırlı olması temennisinde bulunmasının ardından gündemdeki konuların görüşülmesine geçildi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…