Vali Toprak Darende’de incelemelerde bulundu

Darende ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Toprak, belediye tarafından Kent Tarihi Müzesi olarak düzenlenen ve yenileme çalışmaları devam eden eski Cumhuriyet İlkokulunun ilçeye yeniden kazandırılması sebebiyle Başkan Eser’e teşekkür etti. Toprak gözüne çarpan eksiklikleri de dile getirerek, giderilmesini istedi

Darende ilçesinde belediye tarafından Kent Tarihi Müzesi olarak düzenlenen ve yenileme çalışmaları devam eden eski Cumhuriyet İlkokulunu gezen ve Belediye Başkanı Süleyman Eser’den proje hakkında bilgi alan Vali Toprak atıl durumda bulunan binanın yeniden ilçeye kazandırılması sebebi ile Başkan Eser’e teşekkür etti. Proje hakkında bilgiler veren Başkan Eser, Cumhuriyetin ilanı öncesi yapılan ve bu güne kadar binlerce mezun veren okulun binasının ilçeye hâkim bir konumda olması ve ilçeye gelen ziyaretçilerin ilçenin kültürel değerlerini de görmeleri amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini ifade etti.

ESER: ÇOK AMAÇLI GÜZEL BİR MEKAN OLACAK
Başkan Eser, Darende Belediyesi, Çekül Vakfı ve İstanbul Teknik Üniversitesinin ortak çalışması ile gerçekleştirilen yenileme çalışmaları tamamlandığında yöresel yemeklerin sunulduğu, konaklama amaçlı pansiyonun yer aldığı ve turistik eşya satışının yapılacağı işyerlerinin de içinde bulunduğu güzel bir mekân olacağını söyledi.

VALİ TOPRAK: GÜZEL ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR
Vali Toprak, yaptığı incelemede gözüne çarpan bazı noksanlıkları Başkan Eser’e iletirken bu çalışmadan dolayı da kendisine teşekkür etti. Daha sonra inşaatı devam eden 24 derslikli, 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve spor salonu inşaatının da devam ettiği İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulunan Vali Toprak, İlçe Halk kütüphanesi Müdürlüğünü ve içerisinde bulunan Kalkınma Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesince SODES kapsamında tefriş edilen Turgut Özal Kütüphanesini ziyaret etti. Burada öğrencilerle sohbet eden ve dersleri ile gelecekteki planları hakkında onların görüşlerini ve bilgisini alan Vali Toprak’a değişik zamanlarda buranın habersiz olarak yetkililer tarafından ziyaret edildiği ve öğrencilere hediyeler verildiği, böylece onların okumaya ve kütüphaneye alışkanlık edinmelerinin sağlandığı bilgileri verildi. Vali Toprak da bu uygulamanın çok güzel bir çalışma olduğunu ve kendisinde bu vesile ile burada “Haftanın Sürpriz Okuruna Sürpriz Hediye” etkinliğinin okurlarına kendisinin de hediye vermek istediğini belirtti. İlçe Kaymakamlığı tarafından temin edilen hediyeleri öğrencilere dağıtan Vali Toprak, ilçede çok güzel çalışmaların ve uygulamaların gerçekleştirildiğini ifade etti. Vali Toprak, ”Biraz önce ziyaret ettiğimiz ve yenileme çalışmaları sürdürülen Cumhuriyet İlkokulunda gördüğümüz gibi tarihimize sahip çıkıyoruz ve onları yeni nesillere aktarıyoruz, geçmişimizle bağımızı koparmadan daha da ileriye gitmek için burada da gördüğümüz gibi güzel çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…