Üst geçit asansörleri 24 saat hizmet veriyor

Vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde Çevre Yolunda karşıdan karşıya geçmelerini sağlamak amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreyolu üstünde bulunan üst geçitlere yapılan asansörler 24 saat hizmet verirken, bu asansörlerde meydana gelen arızaların yüzde 70’inin kullanım hatasından kaynaklandığı belirtildi

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde; Belediye Hizmet Binası ile birlikte üst geçitlerde toplam 17 adet asansör ile 2 adet de yürüyen merdiven bulunuyor.

GÜNLÜK KONTROL VE BAKIM YAPILIYOR
Çevreyolu üzerinde yapılan üst geçitlere kurulan asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve kontrolleri günlük olarak yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bakım ve kontrol çalışmalarında, arızalara anında müdahale edilirken, elektrik kesintisi durumunda ise asansör kabinleri en yakın kata çıkarak, yolcuları tahliye ediyor. Yapılan açıklamada Çevreyolu üzerindeki MAŞTİ üst geçidi ile Sancaktar üst geçidindeki yürüyen merdivenler 24 saat hizmet veriyor. Diğer üst geçitler ise 07.30-19.00 saatleri arasında bütün vatandaşlara hizmet verirken, bu saatler haricinde güvenlik sıkıntısı yaşanmaması için sadece 65 yaş üstü ile engelli vatandaşlara MOTAŞ tarafından verilen kartlar aracılığıyla hizmete devam ediyor.

MOBİL ACİL MÜDAHALE EKİBİ OLUŞTURULDU
Büyükşehir Belediyesi Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü, asansörlerde yaşanan arızalara anında müdahale edebilmek için bünyesinde mobil acil müdahale ekibi oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi ile irtibatlı telefonlar konulan asansörlerde, herhangi bir olumsuzluk durumunda mobil acil müdahale ekibi tarafından kısa sürede müdahale edilerek, olumsuzluk gideriliyor.

ARIZALARIN YÜZDE 70’İ KULLANIM HATASINDAN KAYNAKLANIYOR
Verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan 17 adet asansör ile 2 adet yürüyen merdiven 1 yılda 200 dolayında arıza meydana gelirken, bu arızaların yüzde 70’inin kullanım hatasından kaynaklandığı kaydedildi.

Aşırı yük, fotosele etiket yapıştırma, kapı aralarına çamur bırakma gibi kullanım hatalarının yanı sıra, yürüyen merdivenlere de rüzgarın getirdiği yabancı cisimlerin arızaya sebebiyet verdiği belirtilerek, vatandaşlardan asansörleri dikkatli kullanmaları ve korumaları istendi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…