Üniversite – İŞKUR İşbirliği ile Kariyer Günleri Etkinliği

İnönü Üniversitesi ve Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğince iki gün olarak planlanan kariyer günleri etkinliğinin ilki 12 Aralık 2016 tarihinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi

Etkinliğe; NOKİA Türkiye Ar-Ge Direktörü Hüseyin Gören, Runibex Teknoloji Grubu Kurucusu Fatih Özbağrıaçık ve Malatya Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocamaz konuşmacı olarak katıldı; başarı hikayeleri ve faaliyet gösterdikleri sektördeki gelişmeler, kariyer olanakları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.  Ayrıca Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanları Mehmet Kaya ve Tuncay Alp tarafından İŞKUR’un sunduğu hizmetler ile İş Arama Becerileri, İş Arama Kanalları, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

“BU ETKİNLİKLER ARTARAK DEVAM ETMELİ”
Kariyer Günü etkinliğinin açılışında konuşma yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay; Malatya Çalışma ve İş Kurumu ile bu tür etkinliklerin her yıl artarak yapılması hususuna dikkat çekti. Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vahap Toman ise öğrencilere daha etkili ve de verimli hizmet verebilmek için Üniversite içerisinde İŞKUR Hizmet Noktası açıldığını vurgulayarak, gerek hizmet noktasının açılmasında gerekse kariyer günü etkinliğinin düzenlenmesinde Üniversite tarafından verilen desteğe teşekkürlerini ifade etti. Toman,  bu ve buna benzer etkinliklerin 2017 yılı içerisinde de devam edeceğini dile getirdi.

Kariyer Günü etkinliğinin ikincisinin 14 Aralık 2016 tarihinde Mühendislik Fakültesi’nde düzenleneceği bildirildi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…