Türkiye STK’ları Bir Araya Geldi

Büyükşehir Kent Konseyi Konya, Kütahya, Kayseri ve Nevşehir’den gelen STK temsilcileri ile ilimizde aktif olarak faaliyet yürüten STK temsilcilerini Büyükşehir Kent Konseyi binasında bir araya getirdi

Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Yaklaşık 1,5 senedir aynı alanda çalışan dernekleri, vakıfları, odaları veya kurumları toplayıp istişare toplantıları düzenliyoruz. İstişare toplantılarıyla STK’ların hizmet ettikleri alanlarla alakalı sorunları gün yüzüne çıkarmayı ve yetkili birimlere iletmeyi amaçlıyoruz.” dedi. Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil 14. Ufuk Turu’nu bu sene Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne gerçekleştirmek istediklerini bu nedenle bazı illeri ziyaret ederek o illerdeki STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini ve görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Sivil Toplum Kuruluşları’nın birlikteliğinin devlet ve millet kaynaşması açısından çok önemli olduğunu dile getiren Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu Başkanı Ahmet Taş, “Ufuk Turlarını yıllarca Güneydoğu Bölgemizde yapmak istedik. Bu turlar ile aramızdaki kaynaşmanın ve kardeşliğin artacağını düşünüyoruz.” dedi. Konya Sivil Toplum Platformu İcra Kurulu Üyesi Ali Akmaz, Konya Sivil Toplum Platformu olarak günümüz sorunları üzerine konferanslar ve paneller düzenlediklerini, Konya’da yaptıkları akademik kurulda bu sene için 4 ana konu başlığı belirlediklerini ve bu konu başlıklarının; Ulusal milliyetçilik ümmete hangi sıkıntılara sebep veriyor? Sivil Toplum Örgütleri ve Dil, Alevilik ve Sünnilik ve en son olarak da Ortadoğu’nun iç yüzü konu başlıklarını hazırladıklarını söyledi. Ümmet olarak iki temel sorunu çözemediğimizi ve bunların algı birliği ile kaygı birliğini olduğunu dile getiren Ensar Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçük, bu başlıklarında işlenmesinin faydalı olabileceğini dile getirdi. Hayrat Vakfı adına konuşan Mehmet Şimşek, belirli konu başlıkları ile bölgeye gitmenin sağlıklı olmadığını konu başlıklarına bölge halkı ile beraber karar verilmesinin daha etkili olabileceğini söyledi.

İl dışından ve il içerisinden toplantıya katılan STK temsilcileri toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirerek, STK birliğine destek veren Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’ne teşekkür ettiler.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…