Özalper Semt Konağı’ndan Halep Üşümesin Kampanyası

Malatya Büyükşehir Belediyesi Özalper Semt Konağı tarafından insanlık trajedisinin yaşandığı Halep için giysi yardımı kampanyası başlatıldı.  Konağın içerisindeki Trikotaj atölyesinde kursiyerlerce gönüllü olarak üretilen atkı ve bereler bu amaçla Halep’e gönderilecek

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Özalper Semt Konağı Trikotaj Atölyesi’ni gezerek kursiyerleri tebrik etti. Daire Başkanı Gençay, yaptığı açıklamada, “Kursiyerlerimiz, Halep Üşümesin sloganıyla, Halep’ten güvenli bölgelere geçen üşüyen çocuklarımızı ısıtmak için atkı, bere, çorap ve şal örmeye başladılar. İnanıyorum ki 1 ay içerisinde ciddi bir rakama ulaşacağız. İnşallah, bunları oradaki çocuklarımıza ulaştırmak suretiyle onların üşümesini bir nebze giderebilirsek kendimizi mutlu addedeceğiz” ifadelerini kullandı. Dünyada 1 insan üşüyorsa insanlık üşüyor demek olduğunu belirten Gençay, “İnsanlığı ısıtmak için önce vicdanları ısıtmamız lazım. Onun için bu tür etkinliklerle insanlığın içerisindeki o dürtüyü harekete geçirmemiz gerekiyor. Bu anlamda mahalle halkına, bayanlarımıza, kursiyerlerimize çok çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Özalper Semt Konağı’nda Halep için giysi toplandığı da kaydedilirken Trikotaj Atölyesinde üretilen atkı, bere, şallar için malzeme desteğinin Büyükşehir Belediyesi’nce sağlandığı belirtildi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…