Oyunlara Fırsat Vermeyeceğiz!

Hekimhan’da askerlere hitap eden Vali Mustafa Toprak, Dış mihrakların Milli Mücadeledeki gibi Ülkemizi işgal etmenin, ülkemizi, vatanımızı, toprağımızı, birliğimizi bozmanın gayreti içerisinde olduğuna vurgu yaparak, “ İçeriden ve dışarıdan besleniyorlar ama bunlara fırsat vermeyeceğiz. Kendi aramızda birliği, beraberliği, gücü, güzellikleri birlikte var edeceğiz.” dedi

Vali Mustafa Toprak, bir dizi incelemelerde ve temaslarda bulunmak üzere Hekimhan ilçesini ziyaret etti. İlk olarak ziyaret ettiği Hükümet Konağında İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ve daire müdürleri tarafından karşılanan Vali Toprak, inceleme ve görüşmelerde bulunarak daire amirlerinden tek tek bilgi aldı. İlçe Kaymakamı Efendioğlu’ da ilçede devam eden yatırımlar ve ilçenin sorunları hakkında bilgi verdi. ilçede özellikle kültür merkezi ve entegre maden müzesine ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yazışmaların yapıldığını belirtmesi üzerine Vali Toprak, konunun takipçisi olduğunu ve 2017 yatırım programına alınması için bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

KAYMAKAM EFENDİOĞLU İLÇEDEKİ YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ
İlçenin ihtiyaç duyduğu 500 kişilik spor salonunun 2017 yılı yatırım programına alınması için gerekli çalışmaların da yürütüldüğü, Girmana kanyonun tabiat parkı ilan edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Kaymakam Efendioğlu’ndan Vali Toprak, geçtiğimiz yıl ilçede meydana gelen deprem sonrası yapılan çalışmalar ve yaşanan sıkıntılar ile vatandaşların talepleri hakkında gerekli bilgileri aldı.

KAYAK MERKEZİNİN ULAŞIM SORUNU 2017’DE ÇÖZÜLECEK
İlçenin simgesi durumunda olan Hekimhan cevizi hakkında da detaylı bilgiler veren Kaymakam Efendioğlu, ilçede ceviz yetiştiriciliğin geliştirilmesi adına yapılan çalışmaları da anlattı. Vali Toprak, Hekimhan’dan kayak merkezine doğru kışın kardan daha az kapanma durumu olan yol düzenlemesi için Kültür ve Turizm Bakanlığından Bakan Tüfenkci’nin katkıları ile 1,5 milyona ilave 5.5 milyon TL’nin de gelmek üzere olduğunu ve yol alt yapısının kayak merkezine kadar 2017 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile ciddi bir çalışma yürütüleceğini de ifade etti.  Ayrıca Hekimhan’dan Sivas il sınırına kadar yol çalışmasının Karayolları tarafından 3 adet tünelli geçişinde kapsayacak şekilde ihalesinin gerçekleştirildiğini  ve çalışmalara başlandığını, 2017 yılında yolda kapsamlı çalışmalar  gerçekleştirilecek diye ifade etti.

BELEDİYENİN ÇALIŞMALARI HAKKINDA DA BİLGİLER ALDI
Vali Toprak, Hükümet Konağındaki temeslarının ardından Hekimhan Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Aliseydi Millioğulları’ndan çeşitli konularda bilgiler aldı. Başkan Millioğulları, Vali Toprak’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisine teşekkür edip ilçenin genel durumu hakkında bilgiler verirken köylerin mahalle statüsüne geçmesi ve taşımalı eğitim nedeni ile boşalan okulları belediye ve hayırsever vatandaşlarla birlikte restore edip Kültür Merkezine dönüştürdüklerini ve bu güne kadar bu şekilde 15’in üzerindeki mahallede bu çalışmayı tamamladıklarını ifade etti. Başkan Millioğulları, Belediye olarak 30’un üzerinde mahallede meydan, yol çalışması yaptıklarını, yolları genişletip istinat duvarları inşa ettiklerini, kilit taşı döşediklerini, büyük mahallelerde park çalışması yaptıklarını ve Kültür Merkezi olarak restore edilen binaların çevre düzenlemesini de gerçekleştirdiklerini ifade etti.

HEKİMHAN’I TANITACAK KAPSAMLI BİR KİTAP HAZIRLANIYOR
Büyükşehir Belediyesi ile çok iyi bir uyum, koordinasyon içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini önümüzdeki aylarda Hekimhan’ı ve yapılan çalışmaları tanıtan bir kitap çıkarmayı planladıklarını ve yapmayı planladıkları Belediye binası hakkında da bilgiler verdi. Binanın akıllı, çevreci ve teknolojik bir bina olarak ve 50 bin nüfusa hizmet verecek şekilde tasarlandığını, 6 980 M2 alana sahip 2 Bloktan oluşacağını ifade ederek ziyaretleri için Vali Toprak’a tekrar teşekkür etti. Vali Toprak’ da değişik vesileler ile ilçeyi birkaç kez ziyaret ettiğini, geniş anlamda da bu gün bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade ederek Başkan Millioğulları’ na teşekkür edip çalışmalarından başarılar dileyip buradan ayrıldı.

ASKERLERLE SOHBET ETTİ
Kaymakam Efendioğlu ve İlçe Emniyet Müdür vekili Ahmet Pürmüslü ile birlikte Askerlik Şubesi Başkanlığını da ziyaret etti. Şube Başkanı Personel Üsteğmen Ömer Demir, Şube personeli ve askerler tarafından karşılanan Vali Toprak, Şube Başkanı ile görüşmesinin ve brifing almasının ardından askerlerle sohbet edip çay içti. Vali Toprak burada askerlere hitaben yaptığı konuşmada” Ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor, ihanet şebekeleri, ne kadar terör örgütü varsa, yukarıdan aşağıdan, soldan sağdan hepsi bir ittifak halinde aynen Kurutuluş Savaşı, Milli Mücadeledeki gibi Ülkemizi işgal etmenin, ülkemizi, vatanımızı, toprağımızı, birliğimizi bozmanın gayreti içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan besleniyorlar ama bunlara fırsat vermeyeceğiz. Kendi aramızda birliği, beraberliği, gücü, güzellikleri birlikte var edeceğiz, devletimize, milletimize, onun bağrından çıkan siz kahraman askerlerimize, ordumuza Allah güzellikler versin, zeval vermesin, yardım etsin diyerek askerlere hayırlı teskereler diledi.

Vali Toprak son olarak ziyaret ettiği Askerlik Şubesi Başkanlığında askerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ilçeden ayrıldı.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…