MOTAŞ’tan Dönüşümlü Hat İhalesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma şirketi MOTAŞ, hatlarda dönüşümlü çalışacak 8 araç için ihale düzenliyor

Toplu taşımdaki konforu artırmak, yolcuları ulaşmak istediği noktaya daha kısa sürede ulaştırmak için ihale düzenleyen MOTAŞ, Malatya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplu ulaşım ihtiyacının bir sistem dâhilinde 8 adet otobüs ile karşılanması amacıyla hâsılat paylaşımına dayalı dönüşümlü hat kiralaması için kolları sıvadı.  MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, 24 Ocak Salı günü saat 14 00’te MOTAŞ Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilecek ihale ile 8 adet otobüsün hatlarda işletilmesinin isteklilere verileceğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İhale ile verilecek 8 araç dönüşümlü olarak farklı güzergâhlarda çalışacak. Her istekli bu rotasyonlu hatlara 1 adet otobüs ile 8 adet otobüse kadar teklif vererek bu işi yapabilecek”

TAMGACI, “AMACIMIZ DAHA KONFORLU VE DAHA RAHAT BİR SEYAHAT YAPTIRABİLMEK”
Daha önce de bazı güzergâhları ihale yoluyla özel halk otobüslerine tahsis ettiklerini belirten Tamgacı, “Malatya halkına yaraşır araçlarla toplu taşım hizmetini yürütürken daha yeni, daha konforlu araçlarla hizmet çıtamızı yükseltmeyi hedefliyoruz. Yeni yılda hemşerilerimize daha konforlu ve daha rahat bir seyahat yaptırabilmek için 8 araçlık rotasyonlu hat kiralama ihalesi yapıyoruz. İhaleye girecek istekliler Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Şehir Mezarlığı Caddesi Yeşilyurt/Malatya adresinde bulunan şirketimizin idari binasına başvurarak ihale dokümanlarını alabileceklerdir.  2016 yılında toplu ulaşıma çeşitli alanlarda kazandırdığımız yeniliklerden sonra 2017 yılına yapacağımız ihale neticesinde araç filomuza yeni araçlar ve ekiplerle taze bir güç kazandırmayı hedefliyoruz. Yapacağımız ihale neticesinde araçlarımızın yaş ortalamasını gençleştirecek, daha dinamik ve daha özverili bir çalışma içerisine gireceğiz.

2017 yılında ayrıca filomuza katacağımız trambüslerle Malatya’nın toplu taşım sorununu en aza indirgemiş olacağız” şeklinde konuştu.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…