Miniklere Trafik Eğitimi

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ile Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu’nun da hazır bulundukları eğitim seminerinde trafikte uyulması gereken kurallar teorik ve pratik uygulamalarla minik öğrencilere aktarıldı.  Yeşilyurt Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı toplantı salonunda slâyt sunum şeklinde gerçekleşen bilgilendirme çalışmasında trafikte karşıdan karşıya geçme, trafik işaretleri, alt ve üst geçitleri kullanma, araç kullanırken dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı. Sunumda akılda rahatça kalabilecek görsel anlatımlara ağırlık verilirken, oldukça keyifli geçen eğitim sırasında trafik polisleri minik öğrencilerin tüm sorularına yanıt verdiler.

MİNİKLER, TRAFİK POLİSLERİNİ PÜR DİKKAT DİNLEDİ
Teorik eğitimin ardından trafik işaretlemelerinden trafik ışıklarına ve yaya geçitlerine kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü minyatür trafik parkurunda uygulamalı eğitime tabi tutulan minik öğrencilere trafik polisleri tarafından yaya yolu kullanımı, sinyalizasyon kuralları, bisiklet yolu kuralları ve yaya üst geçidi kullanımı üzerine bilgiler paylaştılar. Akülü araç ile uygulama trafik kurallarını birebir yaşayan minik öğrenciler, benzin istasyonu, tribün, alt ve üst geçitler ve trafik levhalarıyla geniş bir alanda eğitime tabi tutuldu.

“ÇOCUKLARIMIZI İYİ YETİŞTİRMEK ADINA ÇABA SARF EDİYORUZ”
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Trafik Haftası nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret ederek çocuklara trafik kurallarını anlatan Malatya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personellerine teşekkürlerini sundu.  Trafik Haftasını kutlayan Başkan Yardımcısı Şahin, “Çocuklarımızı iyi yetiştirmek demek, gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak demektir. Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman; yol standartlarının yüksek olmasının yanı sıra orada yaşayan insanların eğitim seviyelerinin yüksek olmasından dolayı trafik kazalarının çok düşük seviyede olduğunu görüyoruz. Bunun için hayatımızın her anında eğitim önemlidir. Trafik kurallarını bilirsek trafikte daha dikkatli davranabiliriz, az hata yaparız. Hayata bağlanmak açısından trafik kuralarına uymak çok önemlidir Trafik aslında saygı demektir. Biz başkalarına saygılı olursak, trafikte kural tanıyan ölçülü birer vatandaş oluruz. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimlerine her zaman ayrı bir önem veriyoruz.  Yeşilyurt Belediyesi olarak trafik kurallarının erken yaşlarda öğrenilmesine imkân tanımak adına hizmete sunduğumuz Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda eğitim çalışmaları aralıksız sürüyor. Burada çocuklarımıza hem teorik hem de uygulamalı trafik kurallarını öğretiyoruz. İlçemizdeki ilkokulların dördüncü sınıflarında okuyan öğrenci kardeşlerimizi burada ağırlıyoruz ve eğitimler veriyoruz. Çocuklarımız öncelikle teorik eğitimler alıyorlar ardından trafik kurallarının en iyi şekilde öğrenilmesi için bütün ayrıntıların düşünüldüğü trafik parkurumuzda pratik eğitimlere tabi tutuluyorlar” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…