MAFSAD Berk Kırlangıç’ı Ağırlıyor

 

MAFSAD Ayın fotoğraf sunumu ve söyleşisi kapsamında Fehmi Kolçak fotoğraf atölyesinde Genç Fotoğraf Sanatçısı Berk Kırlangıç’ı ağırlıyor. 30 Aralık Cuma 19.00’da başlayacak olan etkinliğe tüm MAFSAD üyeleri ve takipçileri davet edildi

1990 İstanbul Doğumlu olan Berk Kırlangıç İnönü Üniversitesi Basın ve Yayın bölümünü bitirdi. Okul hayatına Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası ilişkiler bölümünde devam ediyor.
Üniversitede bir makine edinmesiyle fotoğrafa başlayarak o günlerden beri deklanşöre basıyor. Fotoğrafın bir ifade biçimi olduğunu ve kendisini fotoğraf çekip, saatlerce bilgisayar başında onları düzenleyerek ifade ettiğini ve gördüklerini fotoğraflayarak ölümsüzleştirebildiğini belirtiyor. Çeşitli sergilerde, dergilerde ve yarışmalarda fotoğrafları seyirci ile buluştu.  Aynı zamanda MAFSAD yönetim kurulu üyesi olan Kırlangıç,  Son 1 yıldır sadece siyah/beyaz günlük hayat fotoğraflarıyla çalışarak, fotoğrafları soyutlamanın en iyi yolunun siyah beyaz olduğunu; fotoğrafın ruhunu ve vermek istediği duyguyu daha iyi anlatabildiğini düşünüyor.

MAFSAD yönetim kurulu üyesi Özgür Yıldız dernek bünyesinde her ayın ilk Cuma’sı bir fotoğraf sanatçısını ağırladıklarını, Son Cuma’sı ise fotoğraf okuma etkinliği yapıldığını, bu etkinliklere tüm sanat sevdalılarının katılabileceğini vurguladı.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…