KONTROLSÜZ ATEŞ, FELAKET GETİRİR

İlkbaharın yaklaşmasıyla birlikte tarla ve bahçe bakımları başlarken Büyükşehir Belediyesi, çiftçileri kontrolsüz ateş yakmamaları konusunda uyardı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından son 15 gün içerisinde 20 adet bahçe ve 52 adet ot yangını olmak üzere toplam 72 yangına müdahale edildiği belirtilerek, vatandaşların bahçe ve tarla bakımlarını yaparken, ot ve çırpıların toplanması sırasında dikkat etmesi gerektiği kaydedildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, çok zararlı ot ve çırpıların yakılması halinde tedbir alınması gerektiği vurgulandı. Tedbirsiz ve gelişigüzel yakılan ateşlerin kontrolden çıkarak, can ve mal kaybı gibi bir felakete sebep olduğu belirtilen açıklamada, çiftçilerin bu konuda çok dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

İtfaiye’den eğitim çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangın olaylarının çıkmaması ve çıkan yangınlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğine yönelik vatandaşlara eğitimler veriyor. Verilen bilgilere göre, eğitim çalışmaları kapsamında ilçe kaymakamlıkları ile yapılan işbirliği neticesinde başta çiftçiler olmak üzere, muhtar, imam, öğretmen ve öğrencilere seminerler verilerek, bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…