“Kış Günlerinde Hayvanlarımıza Sahip Çıkalım”

Yeşilyurt Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarına yem bıraktı

Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı devam ettiği sürece ilçenin muhtelif yerlerinde sokak hayvanları için yemleme çalışmalarını sürdürecek. Kış mevsimi boyunca belirli periyotlarla kuru yem bırakma işlemine devam edecek olan Veteriner İşler Müdürlüğü ekipleri ayrıca ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilen (PUGEDON) Hayvan Besleme Odakları’na da belirli periyotlar halinde su ve kuru yem bırakıyor. Yem bırakma işlemi kar örtüsü kalkana kadar sık aralıklarla devam edecek. Uygulamayla ilgili bilgiler veren Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Müdürü Abuzer Karataş, “Zorlu hava koşullarında sokak hayvanlarımızın mağdur olmamaları ve aç kalmamaları için her yıl olduğu gibi bu senede kar yağışının başlamasıyla beraber belli noktalara yem bıraktık” dedi.

İNSAN OLARAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞU
Sokak hayvanları ve kuşların kar yağışı nedeniyle yemek bulma sorunlarını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirten Karataş, “Doğada yaşayan canlıların kış şartlarında aç kalmamaları için onlara sahip çıkmak, imkanlar ölçüsünde duyarlı davranarak, beslenmelerine yardımcı olmak insanı ve vicdani bir sorumluluk. Bu sorumluluk sadece kurumların değil, insan olarak hepimizin sorumluluğudur.Kış nedeniyle yemek bulmakta zorluk çeken hayvanları unutmayalım, onlara sahip çıkalım. Onların da bir can taşıdığını hatırlayarak, beslenme odaklarını boş bırakmayalım. Belediye olarak ilçenin muhtelif yerlerine ve besleme odaklarına yem bırakıyoruz ancak bu yeterli olmayabilir, tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…