Karla Mücadelede Ekipler Koordineli Çalışacak!

Genel Sekreter Zeki Sarılar Başkanlığında gerçekleştirilen AYKOME toplantısına Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Battalgazi İlçe Belediye Başkan Yardımcısı M. Yaşar Karataş, Yeşilyurt İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, MOTAŞ ve MASKİ yetkilileri ile Şube Müdürleri katıldı

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar; Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve ilgili diğer kurumların Malatya genelinde yapılacak olan karla mücadele sırasında herhangi bir aksiliğin yaşanmaması için çalışmaların koordineli bir şekilde yapılması gerektiğini belirtti. Karla Mücadele çalışmalarında Büyükşehir Belediyesinin göstermiş olduğu hassasiyeti ilçe belediyelerin de göstereceğine inandığını belirten Sarılar, “Bugün itibari ile aldığımız yeni kararlarla karla mücadele çalışmalarımıza yön vermiş olacağız. Ekiplerimiz kendi sorumluluk alanları içerisinde bulunan bölgelerde çalışmalarına gerekli hassasiyeti göstermeleri durumunda herhangi bir aksaklığın yaşanmayacağı kanaatindeyim” dedi.  Toplantıda alınan kararlar ise; Merkez ilçede bulunan ve Büyükşehir sorumluluğunda olan ana arter taşıyıcı yollar ile otobüs güzergâhlarının karla mücadelesi Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılacak. İlçe Belediyeleri ise Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu dışında kalan ve kendi sorumluluk alanları içerisinde yer alan sokaklarda çalışmalarını sürdürecekler.  Karla mücadele çalışmalarında yağışın başlaması ile birlikte bildirim yapılmaksızın ilçe belediyeleri, Büyükşehir Belediyesi ilgili daire başkanları ve şube müdürlüklerince görevlendirilen saha amirleri kriz masasına intikal edecektir.  Karla mücadele çalışmaları kapsamında yol kenarına park yapan araçların, çalışmaları kesintiye uğratmaması için park yapan araçların çekici yardımı ile uygun yerlere sevki ve taşıması gerçekleştirilerek çalışmaların sürekliliği sağlanacak. Araçların uygun yerlere sevki ve taşınması sırasında Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nden her çekici için bir refakatçi polis memuru talep edilecektir.

EKİPLER SORUMLULUK ALANLARINA HAREKET ETTİ
AYKOME toplantısı sonrasında Büyükşehir Belediye Binası önünde görev yerlerine gitmek için hazır bekleyen personele yönelik kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan; “Buradan hareket edecek olan bütün ekiplerimiz sorumluluk alanlarında gerekli çalışmaları büyük bir titizlikle yapacaklar. Ekiplerimiz vatandaşlarımıza ulaşım hizmetlerini sorunsuz bir şekilde sunulması için gayret gösterecekler.  Allah kaza bela vermesin, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.  Genel Sekreter Ercan Turan’ın konuşmasının ardından ekipler sorumluluk alanlarına doğru hareket ettiler.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…