İnsan Hakları İnsanlığın Ortak Faydasıdır

Yeşilyurt Belediyesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla 10-17 Aralık günleri arasında kutlanan “İnsan Hakları Haftası” nedeniyle Selahaddin Eyyubi İlkokulu’nda eğitim çalışması düzenledi

Yeşilyurt Belediyesi Avukatı Mehmet Fatih Akça tarafından gerçekleştirilen sunum toplantısına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

“İNSAN HAKLARI SAHİP OLUNMASI VE KORUNMASI GEREKEN DEĞERLERDİR”
Konuşmasında “İnsan Hakları” ve  “Çocuk Hakları” konularına yer veren  Avukat M. Fatih Akça, “İnsan Hakları, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek için gerekli olan vazgeçilemeyen, kısıtlama kabul etmeyen ve sırf insan olmaktan kaynaklanan haklar bütünüdür. Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim insanın yaratılmışların en şereflisi olduğunu beyan eder. Bu yönüyle insan hakları tüm insanların yaratılıştan itibaren sahip olması ve korunması gereken evrensel değerlerdir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir. Yani bu değerler insanlığın ortak faydasıdır ” dedi. İnsan hakları bilincini geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik katkı sağlamak adına Selahaddin Eyyubi İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade eden Avukat Akça,  ‘En Büyük Sevgi İnsan Sevgisidir’ başlığı altında demokrasi, insan hakları, toplumda uyulması gereken konular, kişinin toplumdaki yeri ve ödevleri üzerine hazırladığı geniş kapsamlı çalışmayı öğrencilerle paylaştı. Eğitim çalışmasını pür dikkat takip eden öğrenciler merak ettikleri konularla ilgili Avukat Mehmet Fatih Akça’ya sorular yöneltti.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…