Hizmet ile Birlikte İstihdam da Artıyor

Customer Management Center (CMC) Malatya Operasyon Merkezi İnsan Kaynakları Müdürü Umut Türk, Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette konuşan Vali Toprak, ilin istihdamına sağladıkları katkıdan dolayı Türk’e teşekkür ederek  “İlimizde Organize Sanayi Bölgesi içerisinde ya da dışarısında üretim ya da hizmet sektörünün gelişmesi ile birlikte istihdamda artıyor” dedi

Malatya 1. Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olarak bilinen ve Finanstan telekomünikasyona, otomotivden enerjiye kadar birçok farklı sektörde hizmet sunan CMC (Customer Management Center) Malatya Operasyon Merkezi (Personel Sorumlusu) İnsan Kaynakları Müdürü Umut Türk, Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Kendisini kabulünden dolayı Vali Toprak’a şükranlarını ileterek teşekkür eden Müdür Türk,  Merkez hakkında bilgiler verirken, 2009 yılının Şubat ayında faaliyete başlayan CMC Malatya Operasyon Merkezi’nde 2 bine yakın çalışanın bulunduğunu ve Malatya’nın en büyük işvereni olduklarını dile getirerek genellikle gençlere yönelik istihdam anlamında büyük fırsatlar sunmaya gayret ettiklerini belirtti. Geçtiğimiz ay Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü aracılığı ile 200 yeni personel alımı gerçekleştirdiklerini, dile getiren Türk, Ocak 2017 ayı içerisinde de yeni alacakları 18 – 40 yaş arasında en az lise mezunu, diksiyonu düzgün kişilerden oluşan  200 personel ile Malatya’nın ve Bölgenin en büyük işvereni olmaya devam edeceklerini ifade etti.

İŞSİZLİĞİN ÖNLENMESİ İÇİN ÖNEMLİ MÜCADELELER VERİLİYOR  
Vali Toprak’ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, zaman zaman, fırsat buldukça ilimiz 1.  ve 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren tesisleri ziyaret ederek incelemelerde bulunduğunu ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldığını ifade etti.  Çağrı Merkezini henüz ziyaret etmemiş olmasına rağmen OSB Müdürlüğü yetkililerinden, Türkiye’nin en büyük dış kaynak ve istihdam konusunda ekonomide büyük avantajlar yaratan, sektörünün lider isimlerinden birisi olduğunu almış olduğu bilgiler doğrultusunda ifade edebileceğini söyledi.  Daha sonra sözlerine devam eden Vali Toprak, “İlimizde Organize Sanayi Bölgesi içerisinde ya da dışarısında üretim ya da hizmet sektörünün gelişmesi ile birlikte istihdamda artıyor. İlimizde gerek sanayi, gerek tarım ve buna bağlı olarak üretimin artması ve istihdamın arttırılması, işsizliğin önlenmesi açısından önemli mücadeleler veriliyor. Çağrı Merkezi de ilimizde önemli çalışmalar yapıyor ve önemli katkılarda bulunuyor. Üretim ya da hizmet sektörünün çalışması ile birlikte sizlere de ilimizin istihdamına sağlamış olduğunuz bu önemli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. İlimizde iş arayan, erkek, bayan, genç Malatyalı hemşerilerimin bu gibi iş kollarında çalışmalarını, ekonomiye ve aile bütçelerine katkıda bulunmalarını önemsediğimi de özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…