Hekimhan’a 29.9 Milyonluk Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Hekimhan İlçesi’ne maliyeti 29.9 milyon TL olan 309 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışması yapılacak

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Hekimhan İlçesi’nde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

309 KİLOMETRELİK HAT ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Özdemir, “Şu ana kadar Hekimhan İlçemizde maliyeti 3 milyon TL olan 85 kilometrelik içmesuyu hattı ve maliyeti 2.8 milyon TL olan 19.5 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamladık. Maliyeti 10.5 milyon TL olan 96 kilometrelik içmesuyu ve maliyeti 9.7 milyon TL olan 80 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmaları devam ediyor. İlçemize bağlı İğdir Mahallesi’ne ise 8.5 kilometrelik kanalizasyon hattı projesini yaptık. Ayrıca DAP kapsamında ise maliyeti 2.3 milyon TL olan 20 kilometrelik sulama kanalı inşasını gerçekleştirdik. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ilçemizin içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…