Hayvan Sağlığına Son YIllarda Ağırlık Veriliyor

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir ve oda üyeleri Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Hayvancılığa yönelik çalışmalara değinen Vali Toprak, Son dönemlerde hayvan sağlığına ağırlık verilmeye başlandığını belirtti

Vali Toprak’a göreve başlaması sebebi ile bu güne kadar malum gelişmelerden dolayı ziyarette bulunamadıklarını, ancak bu gün kendilerini kabul ettiği ve yaşanan olaylar sebebi ile de bu güne kadar gösterdiği olumlu gayret ve çalışmalarından dolayı da teşekkür ederek, görevinin hayırlı olmasını dilediler.

“HAYVAN SAĞLIĞI DİREK İNSAN SAĞLIĞINI ETKİLİYOR”
Başkan Özdemir, Çiftlikten sofraya kadar hayvansal gıdaların güvenliği için çalıştıklarını, hayvan sağlığının direk olarak insan sağlığını ilgilendirdiğini söyledi. Kendilerinin de hayvan sağlığı olduğu kadar insan sağlığı ile de yakından sorumlu olduklarını, bu sebeple görmüş oldukları aksaklıkları da ilgililere iletmek ve tedbir alınmasını sağlamanın da görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

CANLI HAYVAN PAZARINI HER HAFTA DEZENFEKTE EDİLMELİ
Başkan Özdemir, özellikle canlı hayvan pazarlarının her gün değil en az haftada bir-iki gün temizlik ve dezenfektasyon yapılması için kapalı olmasını gerektiğine dikkat çekmek istediklerini söyleyerek bu konuda yapılması gerekenlerle ilgi açıklamalarda bulundu.

VALİ TOPRAK: KONTROLLER TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR
Vali Toprak, ziyaretlerinden dolayı Başkan Özdemir ve üyelere teşekkür ederek, ülkemizde ilgili kurum ve kuruluşların her zaman için insan sağlığı ile ilgili kontrollerini titizlikle yürüttüğünü, son yıllarda bu konulara daha da fazla ağırlık verildiğini söyledi. Hayvan sağlığının direk olarak insan sağlığını etkilediğini, canlı hayvanlardan bulaşan hastalıklar ya da hayvansal ürünlerin tüketiminden kaynaklanan hastalıklar nedeni ile sonucu ölüm veya karantina gibi uygulamalara varacak istenmeyen olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ifade ederken, kendilerinin de bu konuda katkı sunmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…