Geri Dönüşümden Halep’e

Yeşilyurt Belediyesi Suriye’nin Halep kentindeki insanlık dramına sessiz kalmadı. Geri Dönüşüm Evlerinden toplanan battaniye, elbise, oyuncak ve ayakkabıdan oluşan 20 bin 150 adet yardım malzemesi Halep’e gönderildi

Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen Çer-Çöp projesiyle ilçenin farklı bölgelerine yerleştirilen Geri Dönüşüm Evlerine vatandaşlar tarafından bırakılan elbise, ayakkabı, çanta, oyuncak ve battaniyeler Yeşilyurt Belediyesi şirketlerinden İŞGEM’e ait atölyede uzman personeller tarafından gerekli bakım ve onarımları yapıldıktan sonra 500 koli şeklinde hazırlandı. Hazırlanan 20 bin 150 adet insani yardım malzemesinden oluşan bir yardım tırı Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ülke genelinde başlatılan “Halep’te insanlık ölmesin” kampanyası kapsamında Halep’e doğru yola çıktı. İnsanlık onuru için kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz diyen Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin: “Elimiz, gönlümüz onların yanında. Suriyeli kardeşlerimizin her daim yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız seferberlik ilan etti. Gerek gönül seferberliği gerek yardım seferberliği olarak Suriyeli kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. Yardımlarımızla birlikte dualarımızı da gönderiyoruz. Rabbim orada yaşayan kardeşlerimizin yar ve yardımcıları olsun” dedi.

“DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE İNSANLIK YOK OLUYOR, BUNA SESSİZ KALAMAYIZ”
500 koliden oluşan 20 Bin 150 adet insani yardım malzemesini büyük bir insanlık dramının yaşandığı Halep’e gönderen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile İŞGEM Şirketini duyarlı ve hassas davranışından dolayı tebrik eden Başkan Yardımcısı Şahin, “Savaşlar insanlık tarihinin en trajik ve karanlık dönemlerini oluşturmuştur. Ülkemizin hemen yanı başında, sınır komşumuz olan Suriye’deki kardeşlerimiz ismi konulmamış büyük bir trajediyle karşı karşıyadır. 21. Yüzyılda bütün dünyanın gözleri önünde adeta insanlık yok oluyor. Suriye’de vahşet durmuyor. Bugüne kadar binlerce sivil insan hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Hayatta kalanlar ise bombalar, silahlar ve açlık tehdidi altında ölüm kalım savaşı veriyor. Dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de yaşanan acıyı tüm halkımız yüreğinde hissediyor” dedi. Türkiye Diyanet Vakfının ülke çapında başlatmış olduğu ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin’ kampanyasına destek verdiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Şahin, “Yeşilyurt Belediyesi olarak elimizden geldiğince Suriye’deki kardeşlerimize yardım etmek adına çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda ülke genelinde devam eden ‘ Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyasına destek olmak adına 1 adet yardım tırımız yola çıktı” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…