“Esnafımızın Sıkıntısı Bizim Sıkıntımız”

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Milli İradenin korunmasına yönelik üstün hizmetleri ve duyarlı yaklaşımlarından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür belgesi takdim etti, esnafların sorun ve sıkıntılarıyla ilgili bilgiler verdi

10 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşen hain terör saldırısını kınayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, “Kalleşçe gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, aziz milletimizin ve ailelerinin başı sağ olsun. Yaralı kardeşlerimize Rabbim şifalar nasip etsin” dedi.

EVREN: “MALATYA MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMIŞTIR”
15 Temmuz’daki Darbe Girişiminin engellenmesine yönelik çalışmalarda üstün bir gayret gösteren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür eden Evren, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmak için 15 Temmuz’da hainler tarafından darbe girişiminde bulunuldu. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hep birlikte elimizi taşın altına koyduk. Darbe girişiminin olduğu gece ve sonrasındaki süreçte Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve Battalgazi Belediye Başkanımız gerçekten büyük bir çaba sarf etti. Malatyalılar olarak Milli İradenin korunması için büyük çaba harcadık ve sesimizi duyurduk. Esnaflarımız adına 15 Temmuz Darbe Girişiminin engellenmesi için ortaya koyulan çaba, gayret ve duyarlı yaklaşımlarından dolayı Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

“YENİ BİR SANAYİ SİTESİNE İHTİYAÇ DUYUYORUZ”
Belediye Başkanı Polat’a esnafların sorun ve isteklerini ileten Ali Evren, “Esnaf ve Sanatkârlarımızın çalışma alanları tıkandı, teknolojiden faydalanıp işini büyütmek isteyen esnaflarımız makinelerini getiremiyor. Yeni bir Sanayi Sitesine ihtiyaç duyuyoruz. Yollarımız yeterli gelmiyor, sanayi sitemizin içindeki yollar ve kaldırımlarda büyük bir yoğunluk söz konusu, esnaflarımız işe gitmekte zorlanıyor. Sizden ricamız; öncelikle uyarmanız eğer uymayan olursa da gereken cezanın verilmesini istiyoruz. Hurdalık araçların sanayi içerisindeki kaldırımlara bırakılması esnaflarımızı perişan ediyor, bu konuda da yardımlarınızı bekliyoruz. Bunun yanı sıra çevre yolundan sanayi sitesine giriş kısmında büyük bir araç yoğunluğu yaşanmakta, araç kuyrukları yolun tıkanmasına neden oluyor. Sanayi Sitemizde 2 bin 780 adet işyerimiz var, Yeşiltepe Bölgemiz, Mezarlık ile Hal Binası, Galericiler, Kamyoncular Sitesi ve birçok iş alanları o güzergâhta olduğu için esnaflarımızın işe gidiş ve gelişlerinde sıkıntılar oluyor, bu hususta yapacağınız hizmetler bizleri mutlu edecektir” dedi.

Mezarlığın olduğu bölgede tahsis edilen alanla ilgili hazırlanan krokiyi Başkan Polat’a takdim eden Ali Evren, “Hal Binasının yan tarafında Büyükşehir Belediyemiz tarafından tahsis edilen bir alanımız var orayla ilgili çalışmaların yoğunlaşmasını bekliyoruz. Bizim talebimiz ‘TOKİ orada istimlâk yapsın, bu iş yerlerini bizim iş yerlerimizin üstünde fiyat koysun bize bir meblağ çıkartsın’ biz buna razıyız. Zaten TOKİ yaptıktan sonra 10-15 yıllığına taksitle verecek. Kayseri, Eskişehir, Giresun ve Bursa’da bu uygulamanın aynısı yapıldı. TOKİ ile birlikte bu işyerlerinin yapılması noktasında sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

POLAT, “ESNAFLAR BİZİM BAŞTACIMIZDIR”
Ali Evren ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından aktarılan istekleri yerine getirmek için çaba göstereceğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Esnaflar bizim baş tacımızdır, sizin sorunuz bizim sorunumuzudur. Yeşilyurt Belediyesi olarak daha önceden esnaflarımızın sorunlarının çözülmesi noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik, bundan sonrada girişimlerimize yoğunluk vereceğiz.  Bizler Sanayi Sitelerindeki esnaflarımızla sık sık bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunuyoruz ve sıkıntılara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Sorunları alternatif çözümlerle halletmek için biz üzerimiz düşen tüm sorumlulukları yerine getiririz. Mesela sanayi sitesi içindeki kaldırımlara keresteler bırakılıyor kaldırmak istiyoruz ancak nereye kaldıracağız bu tip sorunları ortak aklı işleterek bütün esnaflarımızı düşünerek çözüme kavuşturabiliriz. Kereste işi yapan esnaf kardeşlerimizle yeniden bir araya gelelim öneri ve isteklerinizi dinleyelim, problemi büyütmeden ortak bir noktada buluşarak çözüm yolunu devreye koyalım” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…