“EMEKLİLER PARKI GENİŞLETİLMELİ”

Büyükşehir Belediyesi ve Ziraat Bankası arasında görüşme halinde olan Ziraat Bankası Emekliler Parkı yanındaki şubesinin yıkılıp emekliler parkına katılması düşüncesine Malatyalı görüşünü bildirdi

Eski Belediye Binasının yıkılması ile Malatya meydanına, Emekliler parkı da dahil edilmişti Ziraat Bankası ve Esenlik binalarının yıkılıp Emekliler parkına katılması. Büyükşehir Belediyesinin gündeminde. Emekliler parkının genişletilmesi hakkında, Emekliler Parkında dinlenen vatandaşlara “parkın genişletilmesi yararlı olur mu? “ sorusunu yönelttik. Şu cevapları aldık;” Parkın genişletilmesi elbette ki yararlı olacaktır. Esenlik ve ziraat Bankasının binaları parkın iç tarafından kötü görünüyor. Bu kadarlık bir alan bizlere yetmiyor.

GENİŞLETİLSİN GÖLGELENDİRİLSİN

Emekliler parkı Malatya’nın tam göbeğinde. Buranın genişletilmesi gerekiyor. Esenlik ’in yıkılması ve Ziraat Bankası binasının yıkılması da buranın genişletilmesi için yararlı olacaktır. Buraların genişletilip güzelleştirilmesi gerekiyor. Orta kısımda gölgelendirme yapılması gerekiyor.

GENÇLERE YÖNELİK BİR YER YAPILMALI

Malatya’nın tam merkezinde bir yer. Esenlik ve Ziraat Bankasının şubeleri taşınabilir. Bulundukları yerin yıkılıp genç kesime de hitap eden cafe tarzı yerlerin yapılması uygun olur. Ben genç biri olarak burada sadece yaşlıların olmasını değil, genç ve yaşlıların bir arada olmasını istiyorum.

YIKILMASI MANTIKLI”

Emekliler Parkının genişletilmesi fikri gayet güzel. Buradaki binaların yıkılması ve yerine park yapılması başlı başına güzel bir hizmet. Genişletilmesi de tuzu şekeri olur. Bu kadar insan gün içerisinde buraya oturup dinleniyor. Ama park karşılayamıyor. Genişletilmesi ve gölgelendirilmesi uygun olur. Buradaki binaların yıkılması uygun olur. Yan taraftan bakıldığında Esenliğin yeri gecekondu gibi duruyor. Ziraat Bankası binası da estetik durmuyor. Parka katılıp genişletilmeli.”

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…