Çayırköyü’nün Su Sorununu Çözülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yeşilyurt İlçesi Çayırköyü Menteş mevkiinin içme suyu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Yeşilyurt İlçesi Çayırköyü Mahalle Muhtarı Yusuf Kurt, yıllardır su sıkıntısı çektiklerini belirterek, MASKİ’nin bu sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturduğunu aktardı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’in sayesinde 37 abonenin su problemini ortadan kalkacağını aktaran Muhtar Kurt, “Bölge ayrımı yapmaksızın 37 hanemizin su sıkıntılarına son vermek için çalışmalarında sona yaklaşan  Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Dr. Özgür Özdemir ve ekibine mahallelim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

8 BİN 600 METRELİK HAT ÇALIŞMASI YAPTIK
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Çayırköyü Mahallesi’nde yapılan çalışmalarda sona yaklaşıldığını açıkladı. Dr. Özdemir, “İçmesuyu alt yapısı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Çayırköyü Mahallesi’nde yaşanan içmesuyu problemini çözdük. Mahallemiz için 30 tonluk 1 adet su deposu, 8 bin 600 metre içmesuyu hattı çalışması, enerji ihtiyacını karşılamak için 14 adet elektrik direği, 1 adet terfi binası ile 37 adet abone bağlantı çalışmasını gerçekleştirdik. Çalışmaların %75’i tamamlandı. Önümüzdeki günlerde suyu sisteme vererek vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ve çalışmalar sırasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen mahalle muhtarıma teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…