Battalgazi Belediyesi Kalite Standartlarını Esas Alıyor

Battalgazi Belediyesi’nin sahip olduğu TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgeleri gereği, TSE tarafından takip tetkiki gerçekleştirildi. Takip tetkikleri sonucu uygulamaların başarılı olduğu belirtildi

Battalgazi Belediyesi’nin sahip olduğu TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgeleri gereği, belgelendirme kuruluşu TSE tarafından yapılan takip tetkikler sonucu Battalgazi Belediyesi’nin uygulamaları başarılı bulundu. Emin adımlarla yoluna devam eden Battalgazi Belediyesi, kaliteli hizmet ve vatandaş memnuniyetini esas alan anlayışla hizmetlerini sürdürüyor. TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen takip tetkiki kapanış toplantısında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetler sonucu alınan ödüllere dikkat çekerek, “2016 Uluslararası Kültür ve Tarihi Koruma ödülünü bize verdiler. Çalışmadan, fedakarlık etmeden bu neticeyi elde edemezsiniz. Her işin başında disiplin şarttır” dedi. Başkan Gürkan, “ TSE’den Kalite Yönetim Standardı belgesi almak önemli bir hadisedir. Alan kurum önemli bir kurumdur. Alan personel önemli bir personeldir. Bu anlamda hepinizi kutluyorum. Ama bunu şekilcilikten çok davranış ve yaşam biçimine dönüştürdüğünüz an, o zaman bir anlam kazanır. ISO 9000 Kalite belgesinin kendi içinizde ve kendi şahsınızla almaya çalışacaksınız. Biz davranış itibariyle zihinsel, iç ve dış dünyamız birbiriyle örtüşerek, davranış boyutuna taşıyabilmişsek işte o zaman Kalite Belgesini almış oluruz. ISO 9000 Kalite Hizmet belgesinin olmazsa olmazıdır, yazdığını yapacaksın, yaptığını da yazacaksınız. Unutmamak için bunu yapmalısınız” diyerek, TSE tarafından yapılan takip tetkiklerinin başarılı olmasından dolayı duyduğu belediye çalışanlarını kutladı.

MÜŞTERİ BEKLENTİSİ ÖNCELİKLİ

TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ise, “ISO 9001 Kalite hizmet yönetiminin temel odaklarından bir tanesi müşteri odaklı yaklaşımdır. 8 yaklaşımı var ama en önemlilerinden birdir bu. Bu yaklaşımda; ‘Müşteriler bizden ne bekliyor, ne istiyorlar?’ bunları nasıl yerine getirebiliriz, hatta müşteri beklentilerinin üzerine daha fazla nasıl çıkabiliriz? Yani birim olarak yapacağımız iş ve faaliyetlerde bunu düşünürsek, sadece beklentileri değil ama bu beklentilerin daha üstüne nasıl çıkabilir, daha iyi hizmet nasıl yapabiliriz o noktada bir çalışma yapmamız, bir algılama sistemi oluşturmamız lazım. Bu çerçevede uygulamalar iyi” diye konuştu.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…