Baskilliler Vali Toprak’ı Ziyaret Etti

Baskilliler Derneği  Başkanı Yunus Görgün ile Dernek Yönetim Kurulu üyeleri  Vali Mustafa Toprak’ı  makamında ziyaret etti. Ziyarette Baskil’e daha önce projesi yapılan ve uygulamaya geçmeyen tren köprüsü üzerine yapılması planlanan karayolu köprüsü konusu dile getirildi

Vali Mustafa Toprağı makamında ziyaret eden Baskilliler Derneği üyeleri  ulaşımda yaşanan sıkıntıları dile getirerek, yarım kalan karayolu köprüsünün tamamlanmasının herhangi bir hastalık veya doğumda sıkıntılara yol açacağını söyledi.  Ayrıca hali hazırdaki büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışan feribotların saatleri ve tek çalışıyor olmasının getirdiği sıkıntıları dile getiren Baskilliler derneği başkanı Yunus Görgün Baskil ile Malatya’nın toplumsal ve ticari kardeşliğine değindi.

TOPRAK: GEREKEN İNCELEMELER YAPILACAK
Baskil ile Malatya arasındaki toplumsal birlikteliğe değinen vali toprak köprü konusu ile ilgili inceleme yapacağını kaydetti. 15 Temmuz darbe girişiminde sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin gösterdiği birlik beraberliğe vurgu yapan Vali Toprak, 15 Temmuz gecesi vatandaşlar ve kolluk kuvvetleri ile organize bir şekilde darbenin püskürtüldüğünü söyledi. Vali Toprak 15 temmuz gecesinde vatandaşın tıpkı bir kolluk kuvveti gibi hareket ettiğini belirtti.

“ÜLKENİN SİNİR UÇLARI İLE OYNANIYOR”
Vali Toprak, son yaşanan terör eylemlerinin asıl amacının kaos ortamı oluşturmak, ülkenin sinir uçları ile oynamak olduğunu vurgulayarak, terörün milli bütünlükle alt edilebileceğini söyledi.  Suriye örneğini veren Vali Toprak şuan milyonlarca Suriyeli mültecinin Türkiye’ye sığındığını ve aynı durum ülkemizin basına gelse gidebileceğimiz bir Türkiye’nin olmayacağını kaydetti. Derneklerimize ve sivil toplum örgütlerine çokça iş düştüğünü ve toplumsal bütünlüğün dernekler sayesinde pekişeceğini söyleyen Vali Toprak ziyaretten duyduğu memnuiyeti belirtti.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…