Akçadağ’da Levha Çalışması

Malatya’nın Pütürge’den sonra en dağınık yerleşim yerine sahip olan Akçadağ ilçesinde, vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için Büyükşehir Belediyesi tarafından yön levha çalışması yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Akçadağ İlçe merkezi ile kırsal mahallelerin tümüne yön levhaları dikildi. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; 1193 km2’lik alana sahip olan, 77 mahalle ve 169 mezrası bulunan Akçadağ’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 277 adet yön levhası dikildi. Yapılan levhalama sayesinde mahalle ve mezralara ulaşım daha rahat ve kolaylaşırken, adres karmaşasının da önüne geçildiği kaydedildi.

KAZGAN: AHENK İLE ÇALIŞIYORUZ
Akçadağ Belediyesi olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde olduklarını ve ilçede önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirten Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, yön levhaları sayesinde herkesin gitmek istediği yere şaşırmadan rahatlıkla gideceğini söyledi. Büyükşehir’le birlikte Akçadağ’da Kentsel Dönüşüm Proje sürecinin devam ettiğini, MASKİ tarafından ilçenin içmesuyu ve kanalizasyon şebekelerinin yenilendiğini, katı atık istasyonu ihalesinin yapıldığını belirten Başkan Kazgan, “Büyükşehir Belediyemizile tam bir uyum ve ahenk ile çalışıyoruz. Bunlardan biri trafik ve yönlendirme levhaları. İlçemiz Pütürge’den sonra en dağınık yerleşime sahip bir ilçe. 1193 km2 bir alana sahip. 77 mahallemiz ve 169 mezramız var. Artık Akçadağ’da kim nereye giderse gitsin rahatlıkla gidecek. Yanlışlıkla başka yerlere gitmeyecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…