YEŞİLYURT’TAN 15 TEMMUZ KİTABI

15 Temmuz gecesi yaşanan alçakça darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar Yeşilyurt Belediyesi tarafından kitap haline getirildi. Darbe gecesi ve sonrasında devam eden ‘Milli İrade’ nöbetlerinin detaylarının yer aldığı  “15 Temmuz Milli İrade Direnişi” isimli eserde yaşananlar kısa notlar ve fotoğraflarla anlatılıyor

“15 TEMMUZ MİLLİ İRADE DİRENİŞİ” KİTABI ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “15 Temmuz Cuma gününden itibaren tüm dünyaya örnek olacak “Milli İrade” nöbetlerinde Ülkemizde ve ilimizde yaşanan tarihi anların, olayların ve fotoğrafların bulunduğu kaynak niteliğindeki bu yayını sizlerle buluşturarak milletimizin direniş mücadelesini tarihe not düşmek istedik. Hazırlanan bu eserin dağıtımı ücretsiz yapılacaktır.  Bu yayının hazırlık aşamasında büyük çaba sarf eden Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüze, fotoğraf sanatçılarımıza, haber ajanslarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Ülkemiz, milletimiz yok edilmeye, parçalamaya, sokakları kan gölüne çevrilmeye, iç savaş çıkarmaya kalkışıldı. Milletin silahları millete çevrildi. Sokaklarda insanlarımız kurşun yağmuruna tutuldu. Cumhurbaşkanımızı Başkomutanımızı öldürmeye teşebbüs edildi. Bu darbe girişimine kalkışan vatan hainlerini, darbe planlarını yapanları ve destekleyenleri lanetliyorum. Bu hainliği yapanların yaptıkları karşılıksız kalmayacaktır, yaptıklarının hesabını misliyle vereceklerdir” dedi.

Başkan Polat, “Bu darbe teşebbüsüne karşı her bir vatandaşımız canını ortaya koyarak cesur bir duruş sergiledi, birlik beraberlik ve kardeşliğin en güzel örneğini verdi. Özgürlüğümüze pranga vurmak isteyen şer güçlere, gözünü ülkemize dikmiş hainlere en güzel cevap Aziz Milletimiz tarafından verildi.

Milletimiz “15 Temmuz Kalkışması”nı emsalsiz bir direniş ve mücadeleyle püskürtmüştür. Kadim bir tarihi, engin ve köklü bir kültürü olan Milletimiz, bağımsız yaşamak dışında ikinci bir yol tanımamıştır.  Gelecek nesiller, 15 Temmuzda eşsiz kahramanlıkların yaşandığı bugünleri hatırlayacak ve gurur duyacaktır. Hep birlikte kenetlenerek vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan hemşerilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Şanlı tarihimize yakışır bir mücadele veren Milletimizin, 15 Temmuz direnişi de altın harflerle yazılacaktır. Bu direniş ülkemiz üzerinde hesap yapanlara fırsat verilmeyeceğini bir kez daha gösteren kutlu bir direniştir.

Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz gecesi şehit düşen vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…