“300 Suriyeli Çocuğumuzu Misafir Ettik”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Çakır, “Beydağı Geçici Eğitim Merkezinde kalan yaklaşık 300 çocuğumuz öğleden önce ve öğleden sonra iki grup halinde gelerek eğitim merkezimizden faydalanıyorlar.” dedi

Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi ziyaretine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay ile bazı şube müdürleri katıldı.

BÜTÜN OKULLARIN MERKEZİMİZDEN FAYDALANMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR
Eğitim Merkezindeki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Çakır, “Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezimiz özellikle 4-6 yaş gurubu öğrencilere hizmet vermektedir. Çocuklarımızın bedensel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine büyük katkı sağlayan merkezimizde ayrıca çocuklarımız hareket kabiliyetlerini de geliştirmekteler. Eğitim Merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar ile engelli çocuklarımıza yönelik hizmet veren Özel Eğitim merkezlerimizde randevu alarak faydalanmaktalar. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Özel Eğitim Merkezlerinde eğitim gören yaklaşık 8 bin öğrencinin eğitim merkezimizden istifade etmesi bizleri mutlu etmektedir” dedi.

SURİYELİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENİYOR
Malatya Beydağı Geçici Eğitim Merkezinde kalan çocukların 5 Aralık Pazartesi gününden itibaren Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezinden istifade ettiğini belirten Başkan Çakır, “Suriye’deki savaştan en fazla etkilenen çocuklarımızın eğlenmeleri ve psikolojik olarak rahatlamalarını sağlamak amacıyla hafta başından beri merkezimizde eğitim alıyorlar. Beydağı Geçici Eğitim Merkezinde kalan yaklaşık 300 çocuğumuz öğleden önce ve öğleden sonra iki grup halinde gelerek eğitim merkezimizden faydalanıyorlar. Bir haftadır devam eden eğitimlerini bugün tamamlıyorlar” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezinde 5 gün süreyle eğitim gören Suriyeli çocuklarla yakından ilgilenerek, çeşitli hediyeler verdi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…