28.6 Milyon TL Borç Yapılandırıldı

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, su borcu bulunan 15 bin 930 abone borcunu yapılandırmak için MASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirterek, uygulama sayesinde yapılandırılan toplam tutarın 28.6 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı

15 BİN 930 ABONE YASADAN FAYDALANDI
Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, su borcu bulunan 15 bin 930 abone borcunu yapılandırmak için MASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirterek, uygulama sayesinde yapılandırılan toplam tutarın 28.6 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı. Dr. Özdemir, “6111 Sayılı Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un, birikmiş su borcu bulunan vatandaşlar için önemli bir fırsattı. Uygulama süresi sona eren yasal düzenleme sayesinde binlerce abonemiz borç yükünden kurtuldu. Abonelerimizin birikmiş su borçlarına, kanun gereği yasal faiz uygulanıyordu. Yeni düzenleme ile borçların bu faizleri silinerek, enflasyon oranına göre yeni bir düzenleme yapıldı. Aboneler, yapılandırılan borçlarını 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte ödeme imkanına kavuştular. Kurumumuza 15 bin 930 abone yapılandırma için başvurdu. Bu sayede 28.6 milyon TL borç yapılandırılmış oldu. Şu ana 4 milyon TL tahsil edildi” dedi.

ÜST ÜSTE İKİ TAKSİT ÖDENMEZSE…
Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, borcunu yapılandıran abonelere çağrıda bulunarak, taksitlerini zamanında ödemelerini, üstüste 2 taksitini ödemeyen abonelerin yapılandırılmasının iptal edileceği ve abonelerin mağdur olmamaları için bu hususa dikkat etmelerini istedi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…