121 Öğrenci Yarıştı

Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Esma’ul Hüsna Ezbere Okuma Yarışması yapılan değerlendirme sonucu kazananlara ödülleri verildi. Ödül törenine katılan Belediye Başkanı Polat, “En güzel isimler hiç şüphesiz Cenabı Allah’a aittir. Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed ( SAV ) Esma’ul Hüsna’nın günlük tekrar edilmesini buyuruyor.” dedi

Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi tarafından ezberden ‘Esma’ul Hüsna’ okuma yarışması düzenlendi, yarışmaya 121 kişi katıldı. Yarışmaya katılanlar Allah’ın isimlerini ezbere okudular. Arapça telaffuz, vurgu ve akıcılığın değerlendirildiği puanlama neticesinde Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinden Sultan Gölcük birinci olurken, Topsöğüt’ten Nimet Batar ikinci, Dilek’ten Yasemin Kahraman üçüncü, Çırmıktı’dan Menekşe Kılınç dördüncü, Gündüzbey’den Sema Tuncel ise beşinci oldu. Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen ödül törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, Yeşilkonak Hizmet Binalarının Koordinatörleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

POLAT, “ESMA-UL HÜSNA’YI ÖĞRENEN ANNELERİMİZ, GELECEK NESİLLERİ DAHA GÜZEL YETİŞTİRECEKLER”
Yarışmaya iştirak eden tüm katılımcıları kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Esma-ul Hüsna; bizleri yaratan Allah’ın en güzel 99 ismini kapsar. Her birinin bir anlamı ve sıfatı vardır. En güzel isimler hiç şüphesiz Cenabı Allah’a aittir” dedi. Yarışmaya gösterilen ilgi ve katılımcı sayısının fazla olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Polat, “121 katılımcının yarışmaya katılarak Allah’ın güzel isimlerini ezberlemesi bizim adımıza en büyük mutluluktur. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin tamamı bizim gözümüzde birinci olmuştur. Bizim temel gayemiz; hep birlikte okumak, öğrenmek, okumayı teşvik etmektir. Esma-ul Hüsna’yı öğrenmek de çok büyük bir ibadettir. Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed ( SAV ) Esma-ul Hüsna’nın günlük tekrar edilmesini buyuruyor. Yarışmaya katılanlar bunu farklılık olarak ortaya koyarak bu ibadeti yerine getirmiştir. Allah’ın 99 ismini okuyup ezberlemek takdire şayandır. Bunu öğrenen anne ve ablalarımız gelecek nesillerimizi farklı bir şekilde yetiştirecektir. Topluma şekil veren annedir, eğer annelerimiz İslam’ı, toplumu, medeniyeti, modernizmi, çağdaşlığı, geleceği çok iyi anlıyor ve biliyorsa onların yetiştireceği çocuklarımız da inşallah dünyaya rehberlik edecektir. Böylesine güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde büyük emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. Allah’ın güzel isimlerini ezberleyerek dereceye girenlere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…